ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הגשת תביעה לביטוח לאומי

  ניתן להגיש מגוון רחב ביותר של תביעות בנושא של ביטוח לאומי במגוון מקרים, מצבים וסיטואציות. האדם נדרש להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין מצבי חיים שבהם לא שפר עליו גורלו והוא נאלץ לבקש סיוע כספי, כאשר בחלק מהמקרים נשללה מהאדם היכולת לעבוד. הסיבה איננה משנה במקרה זה, והאדם מוצא עצמו מתמודד עם בירוקרטיה סבוכה וזמן טיפול ארוך. על מנת למקסם את הצלחת הגשת התביעה יש צורך בפניה לעורך דין נזיקין מומחה, לצורך הגשת תביעה לביטוח לאומי באופן מסודר ומיצוי מירבי של הזכויות המגיעות לו. מה חשוב לדעת לפני הגשת התביעה לביטוח לאומי? מה השלבים בהגשתה? במאמר זה נציג את המידע הרלוונטי והחשוב בנושא רגיש זה.

  מה הם השלבים בתהליך הגשת תביעה לביטוח לאומי?

  • שלב ראשון: פגישה עם עורך דין ביטוח לאומי – בשלב הראשון ניתן לפנות אל עורך דין מומחה בביטוח לאומי שיודע להגיש את הבקשה ומכיר את הנהלים השונים. הוא יעניק ייעוץ ראשוני בנוגע אל הגשת תביעה לביטוח לאומי. הפגישה הזו היא חשובה והכרחית להצלחת התביעה, למרות שהחוק לא מחייב פגישה שכזו.
  • שלב שני: הגשת התביעה – בשלב הזה ממלאים את הטפסים באופן מקוון או באופן ידני, מצרפים את המסמכים וחוות הדעת הרלוונטיות ומעבירים לביטוח לאומי.
  • שלב שלישי: זימון לוועדה רפואית – במקרה של קביעת אחוזי נכות, מטרת הועדה הרפואית היא לחקור את התובע על עילת הגשת התביעה, על מצבו הרפואי והנפשי כמו גם כיצד הם משפיעים עליו ביום יום.
  • שלב רביעי: תשובה – בשלב זה הביטוח הלאומי מקבל את ההחלטה האם התביעה נידחת או מתקבלת, ובמידה והתקבלה כמה אחוזי נכות הוחלטו.
  • שלב חמישי: ערר – ניתן ערר במידה ותביעה לא מתקבלת, או שהתוצאות אינן משביעות רצון.

   

  הגשת תביעות לביטוח לאומי – מי זכאי?

  כל אדם מעל גיל 18 חייב בכספי ביטוח לאומי, כאשר בתמורה הוא מקבל את כספי פיצוי במגוון רחב של מקרים כמו איבוד כושר עבודה מכל סיבה שהיא, באמצעות גמלה או קצבה כאשר הוא יצטרך. ביטוח לאומי נוצר על מנת לאפשר לאלו שלא יכולים לעבוד, ואין זה משנה מאיזה סיבה, לקבל כסף על מנת לחיות בכבוד. כמו כן, זכאים נוספים לשם הגשת תביעה לביטוח לאומי גם כאלו שחולים במחלות שונות ואיבדו את כושר העבודה שלהם, באופן זמני או לצמיתות. בנוסף להם, ניתן להגיש לביטוח לאומי גם תביעה לדמי לידה, לקצבת שארים ועוד. רוצים לדעת עוד אודות הגשת התביעה לביטוח לאומי? פנו אל משרד עורכי הדין קאהן אסייג, משרד בוטיק המתמחה בתביעות נזיקין וביטוח לאומי ותוכלו להיות בטוחים שהזכויות שלכן ימוצו במלואן.

  הגשת תביעה לביטוח לאומי -משרד קאהן -אסייג

  תביעה נגד ביטוח לאומי

  המוסד לביטוח לאומי הוא גוף ממשלתי. גוף זה אחראי על הרווחה של אזרחי ישראל, ובכל שנה מוגשות אליו אלפי תביעות בנושאים כמו קצבת שארים, תשלום גמלאות, הבטחת או השלמת הכנסה ודמי אבטלה. פעמים רבות גם מוגשות לביטוח לאומי תביעות שמטרתן תשלום פיצויים לנפגעי תאונת עבודה, תאונות דרכים שהתרחשו בעבודה, קצבאות נכות ועוד. חשוב לציין שרוב אזרחי ישראל לא מודעים לתהליך הבירוקרטי המסובך שעליהם לעבור על מנת לקבל את הקצבה המדוברת ולמצות את זכויותיהם, ולכן במהלך תביעה נגד ביטוח לאומי חשוב להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום, למיצוי מלא של זכויותיכם.

  תביעה הגד ביטוח לאומי – מהם סוגי התביעות הנפוצות שמוגשות?

  • תביעה לגמלת עבודה – בתביעה זו זכאי כל אדם שנפגע במהלך העבודה או חלה במחלת מקצוע, להגיש תביעה לביטוח לאומי על מנת שיכירו בו ויעניקו לו פיצויים. כדי להיות מוכר כחולה במחלת מקצוע בעבודה, צריך להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לבין העבודה- לדוגמא שאיפת חומרים מסוכנים שגרמה למחלת ריאות. חשוב לציין כי לביטוח לאומי יש רשימה של מחלות מקצוע ואם המחלה לא רשומה ברשימות האלו היא לא תוכר על ידו. כאשר מתייחסים אל פגיעה בעבודה מתייחסים לרוב לפגיעה חד פעמית שהייתה בעבודה או בדרך ממנה. פציעה, חבלה, תאונת דרכים אדם שנפגע בתאונת עבודה צריכה להיות מדווחת באופן מיידי למעסיק, על מנת לקבל ממנו טופס של תביעה לתאונת עבודה. בהמשך לאחר קבלת הטיפול הרפואי מוגשת תביעה. במידה והתביעה הצליחה הנפגע מקבל את הקצבה לה הוא זקוק, והוא יקבל 75% מהשכר שאותו הרוויח בשלושה חודשים אחרונים.
  • אובדן כושר עבודה – אם אדם חלה או נפגע בתאונה ואינו יכול לעבוד, הוא זכאי לתשלום של 91 יום. אם המצב נמשך, הוא יכול להיות זכאי לאובדן כושר עבודה מלא.

  חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה לביטוח לאומי

  חשוב לחפש עורך דין מומחה בביטוח לאומי כמו משרד עורכי הדין קאהן – אסייג, שיכין אתכם לוועדות הרפואיות, יסייע לכם להשיג חוות דעת מקצועיות מרופאים מומחים וילווה אתכם בכל שלב בתהליך החל מהגשת התביעה ועד לקבלת הקצבה המיוחלת.

  תביעה נגד ביטוח לאומי

  עורך דין תביעות נגד ביטוח לאומי

  עורך דין תביעות נגד ביטוח לאומי הוא למעשה עורך דין אשר מתמחה בטיפול בתביעות שנדחות על ידי ביטוח לאומי בנושאים של נכות, קצבת ילדים, תאונות עבודה ועוד נושאים הקשורים של המוסד לביטוח לאומי. התפקיד של עורך הדין בנושא מתחלק לארבעה תפקידים חשובים: להזהיר את האדם על זמן ההתיישנות משתנה מתביעה תביעה, על מנת שלא יפספס את החלון הזמנים המאפשר לו להגיש תביעה או ערעור, לסייע במילוי והגשה נכונה של הטפסים השונים, אשר מהווים שלב משמעותי ביותר במהלך הגשת התביעה. תפקיד נוסף הוא לבצע הכנה עם הלקוח לוועדה הרפואית- לסייע בלגבש את מה שחשוב לומר ואיך לומר, על מנת שהתביעה תאושר. התפקיד האחרון הוא בגיבוש תביעות ערר כאשר התוצאה מול הביטוח הלאומי איננה משביעת רצון.

  עורך דין תביעות נגד ביטוח לאומי – הטיפול בתביעה שנידחת

  חשוב לציין כי רבים שמצבם הרפואי קשה או אפילו נפגעי רשות הביטחון לא מממשים את מלוא הזכויות שלהם- תביעות מוצדקות ואנשים שהסיפור והמצב הרפואי שלהן מחייב קצבה מוצאים את עצמם נדחים, בעיקר בגלל הועדות הרפואיות. בסופו של דבר הנפגעים העיקריים הם אלו  שהכוחות שלהם לא במיטבם והם אינם יכולים להגיש ערעור פעם אחר פעם. לכן, הפתרון הטוב ביותר לבעיות אלו הוא פניה אל עורך דין תביעות נגד ביטוח לאומי, אשר בעזרתו ובעזרת ניסיונו הרב תוכלו לגשת בצורה נכונה אל הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי ולהעביר את המסר בצורה הנכונה, עד לקבלת הקצבה המיוחלת.

  האם מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין לביטוח לאומי?

  מעבר לקצבת נכות חשוב מאד להדגיש כי הביטוח הלאומי אחראי על מגוון רחב של קצבאות- קצבת ילדים, שארים ועוד. על מנת לקבל את הקצבות האלו יש להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני ביטוח לאומי, על מנת למצות עד תום את זכויותיכם, להשיג עבורכם כסף רב או לחילופין למנוע עוגמת נפש. לא יודעים אל מי לפנות? במשרד עורכי הדין קאהן – אסייג תמצאו ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, עד להשגת המטרה.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין
   דילוג לתוכן